اطلاعات ملکی پردیس


اطلاعات ملکی و انواع ملک در شهر پردیس:

آپارتمان های شخصی ساز در شهر پردیس

آپارتمان های شخصی ساز در پردیس به دو بخش تقسیم میشوند:

1- واحد های ویلایی در پردیس:

ایندسته از واحدها از گرانترین واحدهای مسکونی در شهر جدید پردیس تهران می باشند که معمولا بصورت 3طبقه تکواحدی با حیاط مشترک می باشند. این دسته از آپارتمان ها یا منازل ویلایی لوکستر از دیگر واحدهای مسکونی در شهر پردیس هستند و از امکانات و رفاه بیشتری نسبت به سایر دیگر واحدهای مسکونی در پردیس برخوردار میباشند. معمولاً سازنده این دسته از واحدها شخص می باشد. در این نوع واحدهای مسکونی، اشخاص با خرید زمین ویلایی در پردیس اقدام به ساخت نموده اند. این نوع آپارتمان ها که در پردیس به “ویلایی” نیز مشهور میباشند، دارای استقلال و رفاه بیشتری نسبت به دیگر واحدهای مسکونی در شهر پردیس میباشند. متقاضی ایندسته از واحد ها میتواند حتی کل ساختمان ویلایی را بهمراه زمین آن خریداری نماید تا استقلال و آرامش بیشتری داشته باشد. متراژ هر طبقه آپارتمان در اینگونه واحدها معمولا از 120متر تا 200متر میباشد. معمولا در یک ساختمان ویلایی 3واحد آپارتمانی بصورت تکواحدی و در بعضی موارد بهمراه یک پیلوت مسکونی موجود است. بسته به موقعیت، طبقه و هزینه انجام شده در ساختمان و یا داخل واحد و همچنین ارزش زمین،محل و موقعیتی که آن ساختمان در آن قرار دارد، دارای قیمت های متفاوتی از یکدیگر میباشند. واژه “ویلایی” در پردیس به ساختمانهایی اطلاق میشود که زمینی مجزا با حداکثر در3 طبقه تکواحدی ساخته شده در آن، در مناطق 4گانه پردیس (فازهای 1و2و3و4) ساخته شده و موجود میباشند.

 

2- واحد های شخصی ساز در پردیس:

ایندسته از آپارتمان ها در پردیس که به “آپارتمانهای شخصی” ساز نیز مشهور هستند، آپارتمانهای مجتمعی هستند که توسط شخص یا شرکاء وی ساخته شده اند.ایندسته از آپارتمانها معمولا دارای امکانات لوکس تر ، رفاه بیشتر و همچنین دارای نمای ساختمان نسبتا بهتری در مقایسه با آپارتمانهای تعاونی ساز در پردیس میباشند. تعداد واحد های آپارتمان شخصی ساز در یک مجتمع در شهر پردیس معمولا از 4واحد به بالا می باشد.آپارتمانهای شخصی ساز ممکن است بصورت تک بلوکه و یا مجموعه(مجتمعی) باشند.

آپارتمان های تعاونی ساز در پردیس

آپارتمان های تعاونی ساز در پردیس، به واحدهای مسکونی اطلاق میشوند که معمولا از 8 واحد به بالا می باشند و اکثرا بصورت مجتمع یا مجموعه اداره میشوند. ارگان ها، سازمان ها و شرکت های دولتی یا خصوصی با تشکیل تعاونی مسکن در ارگان خود، اقدام به خرید زمین و ساخت آن کردند. آن دسته از این آپارتمانها که نسبت به بقیه در این گروه قدیمی تر هستند، شامل 4طبقه 2واحدی بدون آسانسور بوده و اکثرا دارای نمای آجر 3سانتی میباشند. البته در سالهای اخیر شاهد ساخت مجموعه یا مجتمع های مسکونی آپارتمانی توسط تعاونی ها در شهر پردیس بوده ایم، که هم دارای نمای بهتر و هم امکانات رفاهی از قبیل آسانسور می باشند. تمامی واحد های تعاونی ساز در پردیس، همه امکانات اولیه ای را که برای سکونت در یک آپارتمان لازم است را دارند (از قبیل آب – گاز – برق – تلفن و…). آپارتمان های تعاونی ساز در شهر پردیس به دو گونه هستند. 1-دارای سند ملکی 2- دارای سند تعاونی

آندسته از آپارتمانهای تعاونی ساز که در پردیس هم اکنون دارای سند ملکی میباشند، معمولا سن ساخت آنها بین 10 تا 16 سال ساخت است. چرا که دریافت سند برای یک مجموعه زمانبر بوده و می بایست تمامی اعضا به اتفاق نظر برسند تا بتوانند برای سند ملکی خود اقدام کنند. دسته دیگر که هنوز برای سند اقدام نکرده اند و یا در حال اقدام برای اخذ سند ملکی خود می باشند، دارای سند تعاونی میباشند. خرید و فروش در این نوع آپارتمانهای تعاونی ساز در پردیس که هنوز دارای سند تعاونی میباشند، بدون هیچ مشکلی انجام میشود و همه ساکنین پردیس این موضوع را میدانند و از آن مطلع هستند و در صورتی که معاملات آنها حتما توسط یک دفتر املاک معتبر در شهر پردیس صورت پذیرد، هیچگونه مشکلی از لحاظ معاملاتی ندارند زیرا تنها دفاتر املاک معتبر در شهر پردیس از اوضاع و احوال وشجره نامه تعاونی ها باخبرند و شما با خرید اینگونه واحدها از طریق دفاتر املاک به هیچگونه مشکلی برخورد نخواهید کرد. به جرات میتوان گفت  در حدود 70% از واحدهای آپارتمانی مسکونی در شهر جدید پردیس تهران بصورت تعاونی ساز و حتی دارای سند تعاونی هستند. روزانه ده ها دستگاه از این آپارتمان ها در شهر پردیس تهران خرید و فروش میشوند و تحت سکونت مالکینشان قرار میگیرند و یا اجاره داده میشوند.

مالکیت در هر دو دسته از آپارتمانهای فوق (چه سنددار چه با سندتعاونی)   کاملا مشخص، محرز  و معین است و باخیال راحت بدون نگرانی میتوانید در آنها خرید کنید، سکونت کنید و یا آنرا اجاره بدهید.

مسکن مهر

آپارتمان های مسکن مهر در پردیس

آپارتمان های مسکن مهر در شهر پردیس شامل فازهای 5 و 8 و 9 و 11  میباشند.

فاز 11 پردیس:

در فاز11 پردیس واحدهای آپارتمانی در حال تحویل می باشد و طبق گفته اداره مسکن مهر ، تا پایان سال 98 تمامی واحدهای آن تحویل داده خواهد شد. فاز11 شامل 5 زون (منطقه) است. زون 5 تحویل داده شده و مورد سکونت قرار گرفته است و آپارتمانهای واقع در زون4 نیز در حال طی کردن روند واگذاری، تحویل کلید و سکونت میباشند. زونهای 3و2و1 نیز بترتیب بعد از زون4 تا آخر سال 98 تحویل داده خواهند شد. انشعابات آب و برق و گاز در فاز11 پردیس در زونهای 4 و 5 تکمیل شده و در زون های 1و2و3 نیز  در حال تکمیل شدن است. ساخت آپارتمانهای فاز11 پردیس به شرکت ترکیه ای کوزو واگذار شد. همه آپارتمانهای موجود در فاز11 پردیس دارای یک نقشه واحد و یکسان با متراژ 86متر 2خوابه میباشند. برجهای 14 طبقه ای هر طبقه 4واحد با 2لاین آسانسور – بدون پارکینگ مسقف(پارکینگ در داخل محوطه مجتمع در جلوی بلوک ) و انباری داخل واحد- فاز 11 پردیس در موقعیت شمالغربی شهر پردیس در منطقه لواسانات تهران قرار گرفته است.

نقشه داخل آپارتمان فاز11 پردیس

نقشه و متراژ واحدهای آپارتمانی در فاز11 شهر پردیس

فاز8 پردیس:

فاز8 پردیس شامل آپارتمان های با طبقات کمتر از فاز11 پردیس میباشد، که معمولا اکثر آنها دارای پارکینگ مسقف و انباری میباشند.اما در فاز8 پردیس فقط چند پروژه معدود برای تحویل از طرف مسکن مهر اعلام شده اند و زمان تحویل سایر پروژه ها هنوز نامعلوم است اما در حال کار هستند. انشعابات آب و برق و گاز در فاز8 پردیس هنوز تکمیل نشده است. واحدهایی که از طرف مسکن مهر در فاز8 اعلام تحویل شده اند کلید دریافت کرده اند و در آن ساکن شده اند. ساخت فاز8 پردیس به شرکتها و پیمانکاران ایرانی واگذار گردیده است. متراژ در واحدهای آپارتمانی فاز8 پردیس مختلف و متفاوت است و از 75 متر تا 120متر میباشند. فاز8 پردیس در موقعیت جنوبی نسبت به خود شهر پردیس و در سوی دیگر جاده اصلی قرار گرفته است.

 

فاز5 پردیس:

فاز5 شامل دو بخش P و S است. که در نزدیکی و در جوار متهی علیه غربی فاز2 پردیس قرار گرفته است. زمان دقیق تحویل واحدهای آپارتمانی در فاز5 هنوز نامشخص است. فاز5 نیز همانند فاز8 به شرکت ها و پیمانکاران ایرانی واگذار گردید.

 

فاز9 پردیس:

فاز9 پردیس نیز در نزدیکی فاز5 پردیس قرار دارد و تکلیف زمان دقیق تحویل و سکونت در آنها نیز هنوز نامشخص است.

زمین

زمین های موجود در پردیس زمینهای با تعریف ساخت و کاربری ویلایی میباشند.

بدین صورت که در حالت عادی برای کسب جوازساخت در آنها، باید یک ویلای دوبلکس با تراکم 60% بسازید. البته با پرداخت خلافی به شهرداری پردیس میتوانید تا یکواحد اضافه تر (حداکثر 3واحد مجزا) یا بهمراه پیلوت مسکونی در آن ساخت و ساز نمایید.

زمین در پردیس با کاربری های دیگر همچون زمین چند واحدی و یا زمین تجاری و یا فرهنگی ورزشی و… کمیاب میباشد و در ضمن قیمت در متر آنها هم گرانتر از زمین های ویلایی ذکر شده در بالاست. اما در این خصوص میتوانید از طریق تماس با املاک نوری  جهت پروژه های خاص خود، راهنمایی و یا مشاوره لازم را اخذ نمایید.

بزودی به سایر مطالب افزوده خواهد شد.

نقشه شهر پردیس

نقشه شهر پردیس